2025 m. kovo 3–7 dienomis Vilniaus kolegijoje vyko Statybos fakulteto dienos STADI‘2025. Pirma diena (kovo 3 d.) buvo skirta bendruomenei, antra (kovo 4 d.) – tarptautinė dėstymo diena – užsienio institucijų dėstytojų paskaitoms, trečia (kovo 5 d.) paskelbta kviestinių svečių diena, ketvirta (kovo 6 d.) – karjeros diena, o penkta (kovo 7d.) diena buvo skirta viešinimui ir išvykoms.
Bendruomenės diena. Pirma STADI’2025 savaitės diena (kovo 3 d.) prasidėjo iškilmingu renginio atidarymu. Vėliau lankytojai turėjo galimybę susipažinti su naujausiais Statybos fakulteto leidiniais ir knygomis, kuriuos pristatė patys autoriai (laikinai vykdanti dekano funkcijas ir prodekanė Airida Tylienė, Statybos inžinerijos katedros lektorė Anna Glinskienė bei Viešosios vadybos ir verslo katedros 8 autorių kolektyvas: katedros vedėja Jurgita Ginavičienė, lektorės Inga Piščikienė, Danutė Puodžiukienė, Jūratė Romeikienė, Indrė Sprogytė-Bredelienė, Aušra Špuraitė bei lektorius Aurelijus Vaškys ir doc. Rolandas Vitkūnas). Diskusiją moderavo bibliotekos vedėja Vilija Lozovskienė. Fakulteto bendruomenė ir svečiai taip pat galėjo susipažinti su kitais naujausiais leidiniais ir knygomis.
Pasibaigus knygų pristatymui vyko susitikimas su Tarptautinės dėstymo savaitės svečiais. Šiame susitikime Statybos fakulteto katedrų dėstytojai galėjo susipažinti su kolegomis iš užsienio institucijų ir aptarti bendras mokslines veiklas.
Visą dieną III, IV ir V aukštų fojė veikė studentų projektų ir kitų veiklų paroda, kurioje buvo galima susipažinti su inovatyviais studentų darbais bei informacija iš įvairių ekskursijų, tarptautinių vizitų, konkursų ir renginių.
Norintieji išbandyti savo žinias, dalyvavo lektorės Virginijos Urbonienės organizuotame konkurse „Žinau, moku, gebu“. Technologijų mėgėjai rinkosi į seminarą-mokymus „Vizualusis dirbtinis intelektas (vaizdų kūryba)“, kuriuos vedė Diana Pečiulevičienė iš interjero studijos BALINIDA.
Bendruomenės dienos popietę studentai ir dėstytojai turėjo galimybę išbandyti savo loginį mąstymą ir greitą reakciją smagiame protmūšyje „Pamatų ir ratų brolija“, kurį organizavo lektorė Vaiva Mickevičienė. Protmūšyje dalyvavo net 8 komandos. Diena baigėsi aktyviai – vyko lektorių Jūratės Romeikienės ir Danutės Puodžiukienės organizuotos orientacinės varžybos „Miesto medžioklė“, kuriose dalyvavo 4 komandos. Dalyviai turėjo atlikti įvairias užduotis, galėjo geriau pažinti miestą ir rungtis dėl geriausiųjų titulo.
Tarptautinio dėstymo diena. Kovo 4 d. (antradienį) fakulteto bendruomenė turėjo galimybę dalyvauti viešose užsienio institucijų dėstytojų paskaitose. Jas skaitė lektoriai iš Turkijos, Bulgarijos, Lenkijos, Vengrijos ir Danijos.
Zuzanna Kłos-Adamkiewicz (Ščecino universitetas, Lenkija) skaitė paskaitas apie GIS ir skaitmeninių įrankių panaudojimą transporto veikloje. Serkan Karakas (Stambulo Bilgi universitetas, Turkija) paskaitose dėmesys buvo skiriamas uostų ir terminalų veiklai. Arkadiuz Kawa (Poznanės Logistikos mokykla, Lenkija) kalbėjo apie antrinę rinką, atliepiančią žiedinės ekonomikos principus. Jozsef Gal (Šegedo universitetas, Vengrija) savo paskaitose gvildeno netradicinio viešojo transporto miestuose galimybes bei pateikė pavyzdžių iš Vengrijos miestų. Zehra Firat (Ostim technikos universitetas, Turkija) su studentais paskaitose aptarinėjo logistikos ir tiekimo grandinės valdymo problemas. Tinashe Wellington Nyamukapa (ZEALAND technologijų ir verslo akademija, Danija) paskaitose studentai buvo supažindinti su logistine regresija. Boryana Rumenova Nikolova (Architektūros, inžinerijos ir geodezijos universitetas, Bulgarija) statybos krypties studentams pasakojo apie geodezijos procesų automatizavimą. Prof. Tevfik Denizhan Muftuoglu (Stambulo Aydin Universitetas, Turkija) pristatė temą „Lietaus vandens surinkimas ir jo taikymas pastatytoje aplinkoje“.
Kviestinių svečių diena. Paskaitas užsienio svečiai skaitė ir kovo 5 d. (trečiadienį). Be to, Statybos fakultete besilankantys užsienio institucijų dėstytojai turėjo galimybę susipažinti su fakulteto laboratorijomis ir jų vykdoma veikla. Svečiai lankėsi Logistikos praktinio mokymo centre, Geodezijos laboratorijoje, Medžiagotyros ir standartizacijos laboratorijoje, Inžinerinių sistemų laboratorijoje bei Šiluminės energijos laboratorijoje, kur susipažino su laboratorijų įranga, vykdomais tyrimais ir praktinėmis studentų užduotimis. Tai buvo puiki galimybė pasidalyti patirtimi, aptarti bendradarbiavimo galimybes bei stiprinti tarptautinius ryšius.
Šią dieną taip pat buvo galima prisijungti prie fakulteto socialinių partnerių bei įmonių atstovų organizuotų seminarų bei mokymų. Renginių dalyviai išgirdo įdomių pasakojimų ir naudingos informacijos apie sutelktinio finansavimo platformų galimybes (rinkodaros vadovė Miglė Grybinienė iš UAB „Profitus Crowfunding“), pardavimus auginančius organizacinius pokyčius (pardavimų skyriaus vadovė Elena Rimkė iš UAB „Girteka Europe West“), kaip centrinis bankas gali daryti įtaką infliacijai ir verslo ciklams (ekspertas Leonardas Marcinkevičius iš Lietuvos laisvosios rinkos instituto), daugiau sužinojo apie išmaniąsias kontrolės sistemas pastate (pardavimų vadovas Andrius Timofejevas iš UAB „Danfoss“), pankus logistikoje ir klientų patirtį (pardavimų vadovas Šarūnas Stoka ir Žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė Diana Grigoryan, iš UAB „Gevara“), pagilino žinias apie laikui ir temperatūrai jautrius krovinius oro transporte (vadovas Renatas Zubenas, iš UAB „Avialogistika“).
Karjeros diena. Kovo 6 d. (ketvirtadienio) rytas prasidėjo paskaita apie socialinį tinklą LinkedIn bei jo įtaką asmeniniam prekiniam ženklui (Atrankų komandos vadovė Eivina Staniulytė, iš UAB „Amston“). Karjeros dienos renginiuose Statybos fakulteto studentai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie VilniusTech siūlomas išlyginamąsias bei magistrantūros studijas (Statybinių medžiagų ir gaisrinės saugos katedros doc. dr. Ramunė Žurauskienė, Transporto inžinerijos fakulteto studijų ir tarptautiškumo prodekanas prof. dr. Edgar Sokolovskij ir Mokslo ir komunikacijos prodekanė doc. dr. Kamilė Taujanskaitė, VilniusTech).
Karjeros dieną fakultete šurmuliavo kontaktų mugė, kurioje dalyvavo daugiau kaip 30 įmonių atstovai. Kontaktų mugėje dalyvavo Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, UAB „Staticus“, UAB „Vilniaus vandenys“, UAB „Naresta“, UAB „YIT Lietuva“, UAB „Transfera“, UAB „Girteka Group“, UAB „City Service Engineering“, UAB „EIKOS statyba“, UAB „Civinity engineering“, UAB „Gevara“, UAB „DAW Lietuva“, UAB „EXPRESS HEROES“, UAB „Maxima LT“, UAB „Venipak Lietuva“, UAB „ SKUBA“, UAB „Kerista“, UAB „KG Constructions group“, UAB „Hotrema“, UAB „Delamode baltics“, UAB „Hellmann Worldwide Logistics“, UAB „MDI transport“, UAB „Niczuk Metall“, UAB „Autokausta“, UAB „Airwave Lietuva“, UAB „HSC Baltic“, UAB „INHUS Engineering“, UAB „Alduva“, Lietuvos nacionalinė ekspeditorių ir logistų asociacija „Lineka“, UAB „TEC Infrastructure“, UAB „ Caverion Lietuva“, UAB „NTG Lithuania“ ir kt.
Susipažinti, sutikti jau pažįstamus kolegas ar atrasti vieniems kitus turėjo galimybę ne tik Statybos fakulteto svečiai, dėstytojai ir studentai, bet ir Vilniaus Antakalnio gimnazijos mokiniai bei Vilniaus kolegijos Ekspeditoriaus modulinės profesinio mokymo programos mokiniai, kurie tą dieną taip pat lankėsi fakultete. Statybos inžinerijos katedros docentė Marija Vaičienė bei Viešosios vadybos ir verslo katedros lektorius Aurelijus Vaškys supažindino Vilniaus Antakalnio gimnazijos moksleivius su fakultete vykdomomis studijų programomis bei studentų gyvenimo kasdienybe.
Karjeros diena baigėsi dviem apskritojo stalo diskusijomis: „Skaitmeninė transformacija logistikoje“ (moderavo Jurgita Ginavičienė), kurioje dalyvavo 5 įmonės, ir „Statybos inžinerijos iššūkiai ir galimybės: tvarumas, technologijos, kompetencijos“ (moderavo Edita Šarkienė ir Virginija Urbonienė), kurioje dalyvavo 8 įmonės. Diskusijų dalyviai dar ilgai nenorėjo skirstytis, nes atrado daug svarbių temų, aktualių ne tik verslui, bet ir fakulteto bendruomenei.
2025 m. kovo 6 d. Statybos fakulteto dienų STADI’2025 metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos nacionaline ekspeditorių ir logistų asociacija „Lineka“! Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos „Lineka“ generalinis sekretorius Rimas Kudzmanas ir Vilniaus kolegijos direktorė dr. Žymantė Jankauskienė.
Viešinimo ir išvykų diena. STADI‘2025 finišavo kovo 7 d. (penktadienį) viešinimui ir išvykoms skirta diena. Statybos fakultete ūžė būsimieji inžinieriai ir vadybininkai – Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazijos V klasės moksleiviai (24 moksleiviai), Vilniaus kolegijos Ekspeditoriaus modulinės profesinio mokymo programos mokiniai (4 mokiniai), Vitlio Licėjaus VII, VIII ir IX klasių moksleiviai (38 moksleiviai). Jie dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose susipažino su transporto vadybininkų darbu, šilumos tiekimu, dronų pilotavimu, prekių keliavimu).
Moksleiviai dalyvavo 4 kūrybinėse dirbtuvėse: „Kaip atkeliauja šiluma į mūsų namus“, „Užsakiau, bet ar gausiu? Prekės kelias iki Vilniaus“, „Bepiločių skraidyklių galimybės ir taikymas“ ir „Pabūk dienos transporto vadybininku“ (kūrybines dirbtuves moksleiviams organizavo lektorės Virginija Urbonienė, Indrė Sprogytė – Bredelienė, Natalija Augūnienė, Virginija Guobytė bei Jūratė Šidlauskaitė). Ypač didelio susidomėjimo sulaukė kūrybinės dirbtuvės „Pabūk dienos transporto vadybininku“, kurios tą dieną vyko net 3 kartus, bei kūrybinės dirbtuvės „Bepiločių skraidyklių galimybės ir taikymas“, kurios vyko 2 kartus.
Šią viešinimui ir išvykoms skirtą dieną lektorė Irina Briuchoveckaja ir Statybos fakulteto studentas dalyvavo susitikimuose su moksleiviais Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje, kur pristatė Vilniaus kolegiją bei Statybos fakultete vykdomas studijų programas. Be to, dėstytoja gimnazistams organizavo kūrybines dirbtuves „Krovinių lenktynės: kaip juda konteineriai“. Statybos fakulteto Verslo ir viešosios vadybos katedros lektorės Aušra Špuraitė, Virginija Guobytė ir Jūratė Šidlauskaitė bei lektorius Aurelijus Vaškys organizavo 3 edukacines išvykas. Lektoriai drauge su fakulteto studentais bei darbuotojais lankėsi Geležinkelių muziejuje, Muitinės muziejuje bei Lietuvos policijos muziejuje.
Be edukacinių išvykų, kūrybinių dirbtuvių vyko ir mokymai dėstytojams. Juose Verslo vadybos fakulteto bibliotekos vedėja Loreta Šetbarė supažindino su bibliografinės informacijos tvarkymo programa „Zotero“, o Statybos, Technikos ir Dizaino fakultetų bibliotekų vedėja Vilija Lozovskienė patarė dėstytojams, kaip pasirinkti tinkamus žurnalus savo mokslo publikacijoms.
Dideli ir įdomūs įvykiai nutinka ne kasdien – praūžus STADI‘2025 jau galima pradėti laukti kitų metų renginių! Ačiū visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie STADI‘2025 rengimo. Iki susitikimo kitąmet!
Dalijamės renginio akimirkomis









