VIKO dėstytojas „Erasmus+“ savaitėje Rumunijoje: dėmesys akademinei gerovei ir tarptautinei partnerystei

2026 m. gegužės 11–15 d. Statybos fakulteto Tvarios vadybos katedros dėstytojas Julius Gaidys dalyvavo „Erasmus+“ tarptautinio personalo mobilumo savaitėje Rumunijos Timišoaros politechnikos universitete (UPT). Tai vienas didžiausių šios šalies universitetų, vienijantis daugiau nei 13 tūkst. studentų bei aktyviai puoselėjantis tarptautinį bendradarbiavimą, akademinę partnerystę ir inovatyvias mokslo iniciatyvas.

Ši tarptautinio personalo mobilumo savaitė universitete vyko jau ketvirtą kartą. Renginyje dalyvavo per 60 atstovų iš įvairių Europos, Azijos ir Afrikos aukštųjų mokyklų.

Vizito metu daug dėmesio skirta akademinės bendruomenės gerovei, sąmoningumui (mindfulness), bendradarbiavimo kultūrai, darbo aplinkos praktikoms bei vertybėms, formuojančioms šiuolaikinį universitetą. Taip pat diskutuota apie empatijos svarbą studijų procese, darbuotojų ir studentų tarpusavio supratimą, įvairovės puoselėjimą bei skirtingų kartų, įskaitant Z kartą, požiūrį akademinėje aplinkoje.

Dėstytojas Julius Gaidys UPT studentams ir kolegoms iš kitų universitetų pristatė Vilniaus kolegiją, Statybos fakulteto veiklas, studijų programas bei tarptautines iniciatyvas. Susitikimuose dalintasi gerąja tarptautinio bendradarbiavimo patirtimi, aptartos galimybės studentams dalyvauti bendruose „Erasmus+“ projektuose bei mišriosiose intensyviose programose (BIP).

UPT atstovai supažindino svečią su universiteto akademine aplinka, aprodė Statybos bei Mechanikos fakultetus ir suorganizavo susitikimus su įvairių fakultetų studentais. Šie susitikimai suteikė galimybę artimiau susipažinti su universiteto akademine aplinka, studijų procesu bei studentų veiklomis.

Tarptautinės mobilumo veiklos suteikia galimybę ne tik dalintis gerąja patirtimi, bet ir stiprinti tarpkultūrinį dialogą, profesines kompetencijas bei plėtoti naujus bendradarbiavimo ryšius.

Daugiau naujienų